Bezpieczeństwo

Bezpieczne środowisko

Firma Planika tworzy swoje produkty dbając o środowisko naturalne. Wszystko, co wytwarza Planika, jest całkowicie bezpieczne dla otoczenia: począwszy od starannie wyselekcjonowanych materiałów, z których powstają produkty, na specjalnej formule paliwa Fanola® skończywszy.
Fanola® to płyn na bazie etanolu produkowany z roślin jednorocznych. Podczas spalania Fanola® nie wydziela żadnych substancji szkodliwych. Jest całkowicie bezwonna i bezdymna. Pochodną spalania Fanoli są jedynie: para wodna i dwutlenek węgla.

Bezpieczeństwo

Mając na uwadze bezpieczeństwo użytkowników, inżynierowie Planiki opracowali specjalną konstrukcję palenisk biokominków oraz zadbali o bezpieczny skład płynu FANOLA® . Jakość wyrobów Planiki została potwierdzona przez międzynarodowe instytucje opiniujące: TUV, PZH, LGA, EcoLogo, Omni. Produkty Planiki posiadają wymagane certyfikaty jakości i bezpieczeństwa. Zostały zarekomendowane do użytku i uznane za bezpieczne pod warunkiem respektowania zaleceń instrukcji użytkowania.

Bezpieczeństwo produktów Planika oraz paliwa Fanola® zostało potwierdzone następującymi certyfikatami

OMNI Test Laboratories, Inc. to instytut akredytujący wysoką jakość i niską emisję gazów produktów z paleniskiem. O-TL to prawo federalne, a nie lokalne nieprzymusowe przepisy, które jest uznawane również w Kanadzie.

 • certyfikowane bezpieczeństwo dopuszczone do sprzedaży w USA
 • certyfikowane bezpieczeństwo dopuszczone do sprzedaży w Kanadzie
 • niska emisja gazów
EcoLogoTM to najbardziej respektowany standard ekologiczny w Ameryce Północnej. Znaczek EcoLogo upewnia nabywcę, że produkt lub usługa spełnia najsurowsze wymagania dotyczące respektowania przez producenta prawd ochrony środowiska. Uzyskanie EcoLogo potwierdza, że Fanola® jest jednym z najekologiczniejszych produktów na świecie.
PZH – Państwowy Zakład Higieny przebadał nasze produkty pod względem chemicznych czynników ryzyka dla zdrowia. Pozytywny wynik badań potwierdził całkowite bezpieczeństwo dla użytkownika.
LGA – certyfikat jakości LGA nadawany jest produktom wysokiej jakości. Potwierdza on również bezpieczeństwo i wysoką wydajność produktu.
Należy bezwzględnie postępować zgodnie z instrukcją obsługi!

 • bezpieczeństwo planika
  Wyjmij kubek.
 • bezpieczeństwo planika
  Napełnij kubek paliwem Fanola®.
 • bezpieczeństwo planika
  Umieść kubek z powrotem w cylindrze.
 • bezpieczeństwo planika
  Zapal ogień używając dołączonej zapalniczki.
 • bezpieczeństwo planika
  Aby zagasić ogień użyj metalowego przyrządu.
 • bezpieczeństwo planika
  Nie dolewaj paliwa do palącego się ognia!